Mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligų užima pirmąją vietą mūsų šalyje. Ši mirtis nesirenka laiko, vietos, žmogaus amžiaus. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad ankstyvas gaivinimas du kartus sumažina mirštamumo riziką klinikinės mirties atveju, o kiekviena pavėluota minutė atlikti defibriliaciją mažina paciento šansą išgyventi 10%.

Teikiant pagalbą išemine širdies liga sergančiam pacientui (nuo šios ligos miršta pusė Lietuvos gyventojų) bei šios ligos komplikacijai - staigiai mirčiai, yra svarbu ne tik medicininės žinios ar praktiniai įgūdžiai, tačiau ir nuolatinis jų atnaujinimas. Pasak statistikos, medicinos mokslo faktai, gydymo gairės per metus pasikeičia iki 40%, atsiranda daug naujovių, kurias, medikams, norint teikti pagalbą efektyviai, būtina įsisavinti ir taikyti praktiniame darbe. Programoje akcentuojami praktiniai įgūdžiai, kuriems yra skiriama didžioji laiko dalis. Taip pat labai svarbu, kad kurso dalyviai turės galimybę atvykti į kursą jau susipažinę su teorine medžiaga.

Specializuota reanimacinė pagalba – tai kursai, skirti kiekvienam medikui, savo darbe susiduriančiam su staigios mirties ir gaivinimo tikimybe. Per dvi dienas Jūs išmoksite profesionaliai gaivinti, kai esate vienas arba gaivinate pacientą su savo kolegomis. Šių kursų metu įgysite puikių komandinio darbo įgūdžių, kurie leis suteikti kvalifikuotą pagalbą klinikinės mirties atveju. Krizių tyrimo centras, būdamas oficialus Europos gaivinimo tarybos partneris, gali išduoti visame pasaulyje pripažįstamus „Advanced Life Support“ (ALS) pažymėjimus.